ICEBERG MARUL NEDİR?

tarafından
241
ICEBERG MARUL NEDİR?

Giriş

Kırmızı yapraklı marul,  romania (yedikule)  veya ıspanak gibi daha koyu, daha renkli marul çeşitleri kadar mineral ve vitamin bakımından yüklü olmasa da diğer birçok marul türünden daha yüksek su içermesi ve diğer bazı öne çıkan özellikleri ile iceberg marulunun sağlıklı bir diyet planından her zaman bir çağrı ve davetiye alabilmektedir.

Iceberg Marul Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Iceberg marul, pratik yemek alışkanlıklarında, fast-food, burger gibi hazır tüketimliklerde  veya akşam yemeği salatalarında yer alan  gevrek, ince yapraklı bir salata ve marul çeşididir.

lahana marul (atom marul) olarak da bilinen buzdağı marulunun bir adı da  Iceberg Maruldur.

Nötr bir tadı ve canlandırıcı gevrekliği vardır, bu da onu diğer marul türlerinine yatkınlığı olmayan çocukların favorisi yapar.

Gıda değeri açısından diğer marul çeşitleri ve birçok yeşillik kadar zengin değildir, Bu durum ona diyetlerde zenginlik katmaktadır.

Ancak bazı yararları onu aranan bir marul çeşidi kılar. Beslenme profilinde  iceberg  marul önemli miktarda A ve K vitamini içerir. Ayrıca miktarı azda olsa diğer birçok sağlıklı besin içerir. Lif içeriği açısından düşük olmasına rağmen, yüklü su içeriğine sahiptir, bu da onu sıcak havalarda ferahlatıcı, serinletici bir seçim  haline getirir.

İceberg marulu beslenmede kalsiyum, potasyum, C vitamini ve folat kaynağıdır.

 

AYSBERG MARUL ÇEŞİDİ